Deutsche Post se rozhodne u Paysmart pro valuephone

  • Deutsche Post spustí řešení Mobile Payment „Paysmart“ na základě valuephone-platformy
  • Zákazníci zaplatí svým smartphonem, obchodníci nepotřebují žádnou novou techniku pro kasírování
  • valuephone získává se společností Deutsche Post dalšího významného zákazníka pro Mobile Loyalty

Berlin/Bonn, 10. března 2014. Společnost valuephone GmbH je poskytovatelem  technologie pro nový mobilní platební systém Paysmart společnosti Deutsche Post AG. PAYSMART je inovací společnosti Deutsche Post, která byla realizována na základě platformy pro technologii valuephone mobile. Pomocí bezplatné aplikace Paysmart mohou zákazníci jednoduše zaplatit svým smartphonem v obchodech, které jsou registrovány pro Paysmart. Mimoto se Paysmart hodí zvláště pro malé obchody: nejsou zapotřebí žádná nová zařízení, obchodníci nemusí vyvíjet žádnou vlastní aplikaci a přesto tak mohou k sobě přilákat platebně silné zákazníky.  

Paysmart je plně mobilním payment-řešením, ve kterém software z valuephone zpracuje QR-kódy z mobilního telefonu zákazníka a předá platebnímu poskytovateli svolení zákazníka k odúčtování peněžní částky. Přitom nejsou na mobilním telefonu uložena žádná citlivá data, slouží pouze k autentifikaci. Software dokáže kromě toho rozpoznat kupony (rabaty nebo poukázky) a automaticky odečíst z částky nákupu, což může být integrováno v řešení v pozdějším kroku. Mobile Payment-řešení společnosti Deutsche Post je jediným mobilním Payment-řešením v Německu, které spojuje payment a couponing a vystačí si bez dalšího hardware (terminálů) a disponuje speciální architekturou zabezpečení. Paysmart byl vyvinut společnosí valuephone speciálně pro Deutsche Post a běží na valuephone-platformě. „Společnost Deutsche Post je pro nás silným zákazníkem. Výhoda naší platformy, možnost propojit mobilní placení s dalšími funkcemi pro zákazníka, byla také v tomto projektu rozhodující“, říká Stefan Krueger, jednatel valuephone GmbH. 

Placení přes mobil, couponing a portál obchodníka 

A takhle funguje Paysmart: nejprve si uživatel stáhne Paysmart jako aplikaci na svůj Smartphone a zaregistruje se. Placení pak probíhá zcela jednoduše: zákazník naskenuje QR-kód na kase obchodu, který je registrován pro Paysmart, a povolí platbu.

Kromě Mobile Payment se Paysmart-obchodníkům nabízí také možnost získat nové zákazníky. Obchod k tomu nastaví nabídku přes portál obchodníka. Paysmart-zákazníkům se pak na jejich smartphonu zobrazí reklamní oznámení, např. upozornění na zvláštní akce, rabaty nebo nové produkty, pokud se nachází v okruhu cca 300 m od příslušného obchodu. Ten, kdo by nechtěl aktivní zprávy, může funkci zcela jednoduše vypnout. Projekt je zahájen nejprve v oblasti Köln/Bonn.