Valuephone umožňuje platby v EDECE

  • Ve 40 obchodech EDEKA se zavádí mobilní couponing a payment 
  • Při každém nákupu přes EDEKA aplikaci mohou zákazníci ušetřit
  • Vysoké zabezpečení díky osobnímu PINu a kódování dat
  • Technologie saského výrobce softwaru valuephone 
  • Toto řešení získalo cenu „Retail Technology Award Europe“

Od 31.března 2014 nabízí EDEKA svým zákazníkům v Chemnitzu a Drážďanech další inovativní službu: uživatelé chytrých telefonů nyní mohou rychle a bezpečně platit ve 40 EDEKA-marketech pomocí svých mobilních telefonů a ještě ušetřit. Po Berlínu, Hamburku a Norimberku přišel s touto nabídkou Chemnitz a Drážďany. EDEKA tuto nabídku rozšíří tak, aby byla již na konci příštího roku dostupná po celém Sasku. Poskytovatel této technologie je berlínská softwarová firma valuephone se sídlem v Sasku. 

Základní části softwarové platformy a zabezpečení vyvinuli programátoři v Schönecku. V květnu 2013 byla spuštěna mobilní platba u firmy Netto ve všech supermarketech v Německu, také s technologií valuephone. „Stále více spotřebitelů používá chytré telefony. Tito pomocníci se stali pro mnoho z nás součástí života. To bylo pro nás výchozím bodem pro vytvoření bezpečné metody platby přes smartphone“, řekl Stefan Krueger, jednatel valuephone. „Těšíme se, až EDEKA a její zaměstnanci začnou používat naši inovativní technologii a nabídnou tak svým zákazníkům exkluzivní nadhodnotu“. Společnost valuephone, založená v roce 2006 v Sasku, má nyní sídlo v Berlíně, vývojáři v Schönecku. Další pracoviště se nachází v Kolíně a Plzni (v České republice).

Jednoduchá a bezpečná platba

Pro použití funkce pro platbu a kupony potřebuje zákazník pouze aktuální verzi bezplatné EDEKA aplikace pro iPhone, Android nebo Windows Phone (www.edeka-app.de). Zde si uloží svůj oblíbený obchod EDEKA, který se nachází v Chemnitzu nebo Drážďanech (nebo také v Berlíně, Norimberku či Hamburku) a zaregistruje se pomocí několika kroků. Na pokladně ve svém obchodě pak zákazník spustí funkci „Platba a uplatnění kuponů“ a zadá svůj osobní PIN. Poté se zobrazí čtyřmístné číslo, které zadá na pokladně. Nákup se pak uzavře v několika málo vteřinách. Navíc se pro tento nákup automaticky uplatní platné kupony a poukazy – tím zákazník ušetří nejen čas, ale i peníze.

Vedle komfortní platby zákazník získá bezpečnou funkci. Osobní data se neukládají ani na mobilním telefonu, ani na kase. Osobní PIN se ihned po zadání zkontroluje prostřednictvím kódovaného online připojení. Zobrazený čárový kód nebo zobrazené číslo je potom platné pouze po dobu pěti minut. 

Ocenění „Retail Technology Award Europe“

EHI Retail Institute nově udělil EDEKA-aplikaci v kategorii „Best Costumer Experience“ cenu „Retail Technology Award Europe“ za mobilní řešení platby včetně mobilní funkce pro kupony. Touto cenou oceňuje mezinárodně obsazená odborná  porota  obchodní firmy, které přispívají k „technologiím budoucnosti pro zvýšení spokojenosti zákazníků“.